Krama inte mormor – trots antikroppar!

Äntligen finns det möjlighet att ta test för att se om man har varit infekterad av corona och därmed har antikroppar. Många har hoppats på att man, om man ser att man har antikroppar, ska kunna börja umgås som vanligt igen med släkt och vänner.

Nu har Anders Tegnell dock sagt, vilket aftonbladet var först med att berätta om, att det är bättre att hålla avståndet ett litet tag till.

Det råder fortfarande lite oklarhet kring hur man ska tolka ett test av antikroppar. Både Folkhälsomyndigheten och WHO undersöker just nu det här och förhoppningsvis får vi snart svar på huruvida de med antikroppar ska bete sig kring andra.

 

Även om du saknar att krama dina mor- eller farföräldrar är det alltså bäst att fortsätta hålla avståndet ett litet tag till, för deras säkerhet.

Hälsa
Seniordeal
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Relaterade artiklar

Hälsa

Nybörjarguide: Allt du behöver veta om att spela golf!

Hälsa

Så kommer du igång med golf utan att det kostar skjortan!

Hälsa

Upptäck golfens värld: Fem skäl till att börja spela!

Relaterade rabatter

Hälsa

Prova VitaePro till 50% – GÅVA på köpet!

Vitaepro

Hälsa

Exklusiv rabatt på Purify 120!

Ozoneair

Hälsa

15% på ALLA produkter!

Greatlife

Djurmat

Få 5% på ett helt köp hos Firstvet!

Firstvet

Hälsa

10% rabatt vid köp över 350kr – även på kampanjvaror!

Mindre än 1 vecka kvar

Apotek Hjärtat

Accessoarer

Vill du slippa glasögon och kontaktlinser?

Memira

  • RABATTER
  • ARTIKLAR

Vår webbplats använder cookies för att förbättra upplevelsen för dig som besökare. Läs mer här.